Sobotni ruch przy cmentarzu. Będą objazdy dla linii autobusowych 4 i 13

21 grudnia 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przewidywanym większym natężeniem ruchu przy cmentarzu komunalnym oraz brakiem możliwości zawracania na pętli, w sobotę, 24 grudnia (wigilia) w godz. około 10 – 15 będą wprowadzone objazdy dla linii 4 i 13.

 

 

W godz. około 10 - 15 autobusy linii 4 i 13 będą kursowały następującymi objazdami tylko w stronę Firleja: linia 4 ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (obok szpitala na Józefowie), przez rondo Powstańców Warszawy, a następnie Mieszka I i Ofiar Firleja - do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii); linia 13 stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, a następnie ponownie ulicą Aleksandrowicza, przez rondo Powstańców Warszawy, Mieszka I oraz Ofiar Firleja - do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii).

Uwaga! Autobusy linii 4 będą zatrzymywały się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 (między Warszawską a mostem nad Mleczną) i Józefów / Szpital 01 (w stronę ronda). Autobusy linii 13 na trasie objazdu nie będą stawać nigdzie między przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05 (przed nekropolią). Powrót sprzed cmentarza będzie odbywał się stałymi trasami, to znaczy: linia 4 ulicami Ofiar Firleja oraz Warszawską, a linia 13 - Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza, rondo Powstańców Warszawy i Mieszka I.

Dla innych pojazdów nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w organizacji ruchu w okolicach cmentarza na Firleju. MZDiK apeluje jednak do kierowców, żeby z uwagi na skierowanie autobusów powyższym objazdem nie parkowali samochodów po północnej stronie ulicy Ofiar Firleja - szczególnie na odcinku w okolicach przystanku i głównej bramy cmentarza (od Mieszka I do pawilonów handlowych).

Tags