• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Solaris dostarczy MPK kolejne elektryczne autobusy. Wyjadą one na trasę „trójki”

13 lipca 2020

Firma Solaris Bus & Coach wygrała przetarg i dostarczy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacjiw Radomiu dziewięć fabrycznie nowych autobusów elektrycznych z pięcioma ładowarkami mobilnymi oraz pojazd techniczny z ładowarką mobilną, a także zbuduje stację szybkiego ładowania pantografowego.

 

Po Radomiu jeżdżą już elektryczne autobusy

Po Radomiu jeżdżą już elektryczne autobusy

 

Jak informuje MPK, oferta Solarisa była jedyną złożoną w przetargu. Opiewa na kwotę ponad 23 mln zł. Blisko 85 proc. tej kwoty – ponad 19 mln zł, MPK pokryje z unijnej dotacji, przyznanej w ramach projektu pn.: „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Radomiu poprzez zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą”.

Zgodnie z założeniami przetargu, zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą, a to wydarzenie planowane jest na najbliższą środę, 15 lipca.

Dziewięć Solarisów Urbino 12 electric obsługiwać będzie linię nr 3, biegnącą z Idalina na Michałów, gdzie w obrębie pętli przy ul. Królowej Jadwigi zlokalizowana zostanie stacja szybkiego ładowania pantografowego.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu na radomskie ulice wyjechało pierwszych 10 autobusów elektrycznych tej samej marki, które MPK otrzymało od miasta, a które w dużym stopniu sfinansowane zostały również ze środków UE.

kat

 

 

Tags

Dodaj komentarz