Spirytus, papierosy, narkotyki

28 marca 2007
Narkotyki, nielegalne papierosy i spirytus - taki jest plon policyjnych akcji przeprowadzonych tylko jednego dnia. Policja znalazła m.in. narkotyki


Wczoraj o godz. 10 funkcjonariusze z sekcji kryminalnej KMP zatrzymali przy ul. Żeromskiego 25-latka podejrzewanego o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających. - Podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli 35 torebek z zapięciem strunowym - informuje rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak  - Była w nich marihuana o łącznej wadze 16,5 grama, co stanowi 165 porcji podstawowych o wartości nie mniejszej niż 660 zł.

Mężczyznę osadzono w policyjnym izbie zatrzymań.

Również wczoraj, o godz. 8.30 policjanci razem z funkcjonariuszami radomskiego komórki Izby Celnej w Warszawie przeszukali mieszkania przy ul. Struga w Radomiu, gdzie ujawnili 4580 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 196 litrów spirytusu.  - Skarb Państwa - w wyniku niezapłaconej akcyzy - stracił 6522 zł - wyjaśnia Jeżak.

Odnalezione artykuły zostały zabezpieczone w depozycie UC w Radomiu.

- W mieszkaniu przy ul. Struga funkcjonariusze zastali 51-letnią Białorusinkę - mówi rzecznik. - Ponieważ nie posiadała paszportu, a istnieje uzasadnione podejrzenie, iż przebywa w Polsce nielegalnie, została osadzona w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie będzie deportowana.