• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Społecznicy sadzą drzewa. Na początek likwidują „wyspę ciepła” na XV-leciu

26 września 2020

Na początek osiem grabów kolumnowych posadzili na XV-leciu mieszkańcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych przy ul. Kusocińskiego. Chcą, by na osiedlu znikały tzw. wyspy ciepła, zabetonowane obszary, które sprawiają, że zwłaszcza w gorące dni robi się tam bardzo gorąco.

   

- Wierzę w ludzi. Wierzę w ich oddolne inicjatywy i zaangażowanie. To nie pierwsza nasza inicjatywa i na pewno nie ostatnia - mówi społecznik i jeden z organizatorów akcji Patryk Fajdek.

Kolejne nasadzenia będą jesienią przyszłego roku. - Na pasie wzdłuż ul. Kusocińskiego posadzonych zostanie jeszcze 12 grabów kolumnowych, trzy jarząby i rośliny okrywowe, w tym róże - mówi Jarosław Staniszewski z "Zielonej Akcji":

Społecznicy sami złożyli się na zakup drzewek, miasto udostępniło i przygotowało teren.

W następnym etapie społecznicy ruszą na Ustronie. Chcą, by Radom był zielony, by miasto znalazło się w czołówce tych, które można uznać za ekologiczne. - Tam, gdzie są aktywni obywatele, tam następują zmiany, dlatego zapraszam radomian do takiej aktywności - dodaje Jarosław Staniszewski i jako przykład zaangażowania podaje właśnie Osiedle XV-lecia. - Chcielibyśmy mieć na poszczególnych osiedlach sieć liderów, którzy takie zmiany będą animowali - zaznacza.

Przypomnijmy: to także z inicjatywy radomian z tego osiedla trwa obecnie przebudowa ciągu komunikacyjnego przy ul. Sowińskiego.

Zainteresowani przeprowadzeniem podobnej akcji w swojej dzielnicy mogą znaleźć kontakt z jej inicjatorami poprzez stronę www.drzewa.radom.pl.

kat

 
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *