Spółka wystawiła fikcyjne faktury na ponad 6 mln zł. Jej prezes, Wietnamczyk, został aresztowany

13 sierpnia 2021

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu i funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali Wietnamczyka podejrzanego o udział w przestępstwach VAT-owskich. Wartość fikcyjnych faktur sięga 6,3 mln zł. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KAS)

 

- Funkcjonariusze radomskiego działu dochodzeniowo-śledczego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie wspólnie z policjantami wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Radomiu zatrzymali prezesa spółki zajmującej się handlem tekstyliami. Jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw karnych i karnych skarbowych. Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym, nadzorujący śledztwo prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty wystawiania nierzetelnych faktur na łączną kwotę 6,3 mln zł. Ze względu na skalę procederu, Sąd  Rejonowy w Radomiu na wniosek prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego obywatela Wietnamu najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy i informuje Justyna Pasieczyńska z KAS.

Prowadzone śledztwo wykazało, że w przestępczym procederze uczestniczyły jeszcze cztery spółki. Wszystkie działały w branży tekstylnej. Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.   

kat

 

Tags