Spotkania z muzyką w radomskim skansenie. Brzmienia różnych kultur i interpretacja poezji przez Maję Komorowską

1 lipca 2022

Skansen zaprasza w niedzielę, 3 lipca o godz. 17 na IV Spotkania z Muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. Tym razem będzie to muzyka wielu kultur: celtyckiej, żydowskiej, cerkiewnej i chrześcijańskiej. Wiersze m.in. Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta recytować będzie Maja Komorowska.

Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Doroty

 

Muzeum Wsi Radomskiej jako jedyne w Polsce posiada czynne organy piszczałkowe, które mogą być wykorzystywane do koncertowania. Tegoroczna, IV edycja koncertów zapowiada się bardzo interesująco. Zabytkowy kościół pw. św. Doroty będzie rozbrzmiewał muzyką i słowem deklamowanym w najlepszym, międzynarodowym wykonaniu. Bogactwo artystów oraz różnorodność stylów z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców. - Nasze koncerty są dedykowane również tym, którzy wraz z rodziną chcą przeżyć piękne chwile odwiedzając Muzeum Wsi Radomskiej - zachęcają organizatorzy.

W niedzielę dr Lindsay Davidson, wybitny artysta grający na dudach, absolwent Uniwersytetu w Edynburgu, przybliży słuchaczom muzykę irlandzką. Wirtuozowi towarzyszyć będzie dr hab. Irena Czubek-Davidson, znakomita harfistka i pedagog. Artystka jest harfistką Filharmonii Krakowskiej oraz adiunktem w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Podczas koncertu rozbrzmiewać będą również organy, za którymi zasiądzie dr Emanuel Bączkowski, koncertujący organista i improwizator, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Conservatorio di Musica S. Cecila w Rzymie. Muzyce towarzyszyć będą wiersze Zbigniewa Herberta, Romana Brandstaettera, Janusz St. Pasierba oraz Wisławy Szymborskiej, które po mistrzowsku zinterpretuje Maja Komorowska – znakomita aktorka teatralna i filmowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Podczas koncertu nie zabraknie również akcentu poświęconego tradycji żydowskiej.

Kolejne koncerty odbędą się 14 sierpnia i 11 września.

Tags