• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Spotkanie z Justyną Bargielską we Wsoli bez udziału publiczności

25 października 2020

Zaplanowane na dzisiaj, niedzielę 25 października spotkanie z poetką Justyną Bargielską w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odbędzie się wyłącznie w formie wirtualnej. Wydarzenie będzie rejestrowane i udostępniane na Facebooku. Powód to oczywiście nowe obostrzenia epidemiczne.

   

Justyna Bargielska

Justyna Bargielska to jedna z ważniejszych poetek młodego pokolenia, głos wyrazisty i indywidualny. Jest laureatką trzeciej edycji konkursu imienia R.M. Rilkego (2001), dwukrotnie zdobyła Nagrodę Literacką Gdynia (w roku 2010 i 2011).

Krytycy twórczości prozatorskiej Bargielskiej zwracają uwagę na jej wybitną, językową wrażliwość, umiejętność przetwarzania rzeczywistości w gęstą substancję literatury, zwięzłą, ironiczną, czasami nieco surrealną .

O literaturze i pisaniu z Justyną Bargielską w Muzeum Witolda Gombrowicza rozmawiać będzie dr hab. Anna Spólna, krytyczka literacka, świetna znawczyni współczesnej literatury, zwłaszcza poezji. Tematem spotkania będą szczególnie ostatnie publikacje poetki, w tym wydany w 2019 roku tom „Dziecko z darów".

Nagranie zamieszczone zostanie na stronie www.muzeumgombrowicza.pl oraz profilu w serwisie Facebook w przyszłym tygodniu.

Fot. Materiały prasowe/MBP w Radomiu

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *