Sprawdzą prezydenta

11 kwietnia 2007
„Masz głos - masz wybór” to wspólna akcja Stowarzyszeń Kocham Radom i Centrum Wolontariatu. Inicjatorzy pragną, by pomiędzy władzami miasta a społeczeństwem tworzyły się więzi. Chcą również sprawdzać, czy dotrzymywane są przedwyborcze obietnice. Chcą rozliczać władze miasta


- Trzeba interesować się poczynaniami władz podczas całej kadencji, a nie tylko przed wyborami – deklaruje Anita Tokarska z Kocham Radom.

Organizatorzy akcji „Masz głos – masz wybór” planują na 24 kwietnia debatę mieszkańców z prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem i stworzenie listy problemów miasta. Mają też zamiar monitorować zobowiązania podjęte przez władze Radomia, by potem przedstawić mieszkańcom bilans tych dokonań w ciągu roku. - Chcemy aby młodzi ludzie mogli wyrazić opinie na temat swojego miasta i czynnie uczestniczyć w jego rozwoju – podkreśla Lidia Krzyżyk-Chrząstek z Centrum Wolontariatu. Organizowane przez nas spotkania i debaty mają być okazją do wyrażenia opinii mieszkańców z różnych środowisk i o odmiennych poglądach.

Główna zasadą akcji jest apolityczność. - W miasto trzeba inwestować, nie jesteśmy czarną dziurą na mapie Polski – uważa prezes stowarzyszenia i radny Jakub Kluziński.

Akcja społeczna „Masz głos - masz wybór” została inicjowana przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów.