Sprzęt dla strażaków

30 sierpnia 2007
Specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy trafi do komendy PSP w Radomiu oraz do pięciu komend powiatowych z regionu radomskiego. Straż będzie lepiej wyposażona


Porozumienie w sprawie zakupu nowego specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego podpisane zostało dziś w Radomiu przez przedstazwicieli Zarządu Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz mazowieckim komendantem Państwowej Straży Pożarnej. Sprzęt trafi do strażaków w Radomiu oraz 5 komend powiatowych: w Kozienicach, Lipsku, Białobrzegach, Przysusze, Szydłowcu i Zwoleniu. Wartość sprzętu wynosi 1,9 mln. zł, z czego ponad 627 tys. zł pochodzić będzie z budżetu województwa mazowieckiego.

- Do Kozienic trafi średni samochód ratowniczo-gaśniczy (koszt 600 tys. zł), do Radomia - ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy (800 tys. zł) oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy (200 tys. zł)- informuje rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska.

Straż pożarna z Lipska wzbogaci się o przenośną komorę dekontaminacyjną, wentylator oddymiający oraz generator piany lekkiej - sprzęt o wartości 40 tys. zł. Do Szydłowca natomiast zestaw ratowniczych narzędzi hydraulicznych wart 100 tys. zł. Ponadto zakupiony zostanie system wspomagania decyzji, czyli sprzęt informatyczno-elektroniczny z programem dla straży pożarnej w: Białobrzegach, Lipsku, Przysusze, Szydłowcu i Zwoleniu. Jego wartość wynosi 29,3 tys. zł.

- W tym roku straz dostanie sprzęt za 7,3 mln zł, z czego z budżetu województwa wygospodarowano na ten cel 2,3 mln zł - wyjaśnia Milewska.