Staranował 10 samochodów pod hotelem. Chce dobrowolnie poddać się karze

2 września 2022

BMW wjechało w 10 zaparkowanych pod hotelem przy ul. Słowackiego aut i uszkodziło je. Mężczyzna miał 2,5 prom. alkoholu w organizmie. Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód skierowała przeciwko 36-latkowi akt oskarżenia w tej sprawie. Ten chce dobrowolnie poddać się karze.

 

fot.archiwum (Sebastian Pawłowski)

 

- Mężczyzna został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu i zniszczenia mienia - mówi prokurator Małgorzata Witkowska z Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód. Jak dodaje badanie toksykologiczne wykazało, że nie był pod wpływem narkotyków. Podczas śledztwa 36-latek złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę.

Do zdarzenia doszło 28 listopada 2021 r. przed szóstą rano. Rozpędzone  BMW wjechało w 10 zaparkowanych pod Hotelem Europejskim przy ul. Słowackiego samochodów i uszkodziło je. Mężczyzna został zatrzymany przez policję od razu po zdarzeniu.

Prokuratura nie podaje wysokości kary, jakiej chce oskarżony się poddać, bo jeszcze muszą się na nią zgodzić pokrzywdzeni. - Procedura jest w toku, wraz z aktem oskarżenia do sądu wpłynął wniosek oskarżonego w tej sprawie - tłumaczy prokurator Witkowska.

bdb

Tags