• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Starostwo skłonne przebudować drogę wokół lotniska. Ale zapłacić musi miasto

16 maja 2018

Starostwo powiatowe w Radomiu jest skłonne przebudować drogę biegnącą przez tę część lotniska na Sadkowie, która ma być rozbudowywana. – Nie wzbraniamy się, ale stawiamy określone warunki – podkreślają samorządowcy.

 

200712_lotnisko_495

 

Władze Radomia wystąpiły do starostwa, aby podjął decyzję w tej sprawie. – Zarząd powiatu już na ten temat dyskutował, jesteśmy umówieni z prezydentami Radomia na kolejne rozmowy – mówi starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Trasa biegnąca przez Małęczyn w kierunku drogi nr 12 i Gozdu jest drogą powiatową. Na około 1-kilometrowym fragmencie musi być przebudowana. – Nie ma innej możliwości, jak dokonać wywłaszczeń pewnych nieruchomości, aby taką obwodnicę lotniska wykonać. Pewnie się tego podejmiemy, ale spodziewamy się, że koszty tej przebudowy poniesie miasto Radom, ponieważ my tę drogę już mamy i ona jest w dobrym stanie – tłumaczy starosta.

Droga miałaby być poprowadzona częściowo nowym śladem, który ominie lotnisko. Z pewnością zastosowanie znajdzie tu specustawa i trzeba liczyć się z protestami mieszkańców, których działki zostaną wywłaszczone. Starosta radomski szacuje koszt inwestycji na około 3 mln zł. – To naprawę niewiele w porównaniu z kosztami rozbudowy lotniska, które tylko w pierwszym etapie maja wynieść około 400 mln zł – uważa Ślifirczyk.

bdb

Tags

Dodaj komentarz