Straciła panowanie nad kierownicą i auto dachowało. Policja: bądźmy ostrożni!

7 lutego 2023

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Dąbrowa Las w gminie Policzna. 26-latka kierująca osobówką nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie na pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu a następnie auto dachowało. Kobieta na szczęście nie odniosła obrażeń. Policja apeluje o ostrożność.

 

fot. KPP Zwoleń

 

 

Kolizja miała miejsce w minioną sobotę o godz. 8.40. - Oficer dyżurny został poinformowany, że samochód dachował. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Podczas rozmowy z kierującą ustalono,  że osoba postronna pomogła wydostać się jej z auta. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 26 -letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała po przydrożnego rowu, a następnie auto dachowało. Na szczęście, pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, 26-latka nie doznała obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że była trzeźwa. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawczyni został ukarana mandatem. Z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta - relacjonuje mł.asp. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu.

Zdejmij nogę z gazu

Policja przypomina: panująca obecnie pogoda sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe  i niebezpieczne zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych Śliska nawierzchnia skraca drogę hamowania pojazdu. Bardzo ważne jest również odśnieżenie samochodu przed podróżą – nie tylko szyby przedniej, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp. - Dlatego apelujemy- nie dokładajmy sobie świadomie zmartwień. Zachowajmy szczególną ostrożność, a przede wszystkim zdejmijmy nogę z gazu.

 

Tags