• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Strajk nauczycieli. Protestuje większość szkół i przedszkoli

8 kwietnia 2019

78 proc. nauczycieli i 15 proc. pracowników administracji i obsługi strajkuje w radomskich szkołach podstawowych. Protestu nie ma w PSP nr 31 oraz w czterech przedszkolach – nr 5,7, 9 i 14 – to dane z godzin porannych przedstawione przez wiceprezydenta Karola Semika.

 

P1230367

 

Wiceprezydent przewodniczy zespołowi monitorującemu sytuację w radomskich  szkołach, przedszkolach i bursach. – O godz. 9 w szkołach przebywało 292 uczniów, w podstawówkach były to grupy małe 35-39 osobowe. 6 proc. pracujących nauczycieli bez problemu zapewniło im opiekę – mówi Karol Semik. Prezydent podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna. – Nauczyciel strajkujący przychodzi do szkoły w godzinach, w których ma planowe lekcje, potem wychodzi, ale przychodzi następny – tłumaczy prezydent.

W liceach ogólnokształcących i zespołach szkół strajkuje 80 proc. nauczycieli i 18 proc. administracji i obsługi, a w zawodówkach 77 proc. pedagogów i 6 proc. pracowników niebędących nauczycielami. Do strajku nie przystąpił „agrotechnik”. – Szczególny przypadek odnotowaliśmy w liceum Konopnickiej, gdzie jest 10 strajkujących i 14 pracujących nauczycieli, natomiast uczniów 250. Odbywają się tam zajęcia – podaje wiceprezydent Semik.

Groźna sytuacja była jeszcze w miniony piątek, kiedy okazało się, że cztery przedszkola nr 4,6, 11 i 13 – nie zapewnią dzieciom posiłków. – Ale dzisiaj okazało się, że w jednym nie ma w ogóle przedszkolaków, w kolejnym jest niewielu i dyrekcja zapewni im wyżywienie we współpracy z innymi placówkami –  informuje Karol Semik.

bdb

Tags

Jedna odpowiedź do “Strajk nauczycieli. Protestuje większość szkół i przedszkoli”

  1. Andrzej pisze:

    Do roboty. Strajkujecie cały rok, tylko na korepetycjach nie. Ciągle wolne dni, przerwy, ferie, wakacje, urlop roczny. W USA nauczyciele pracują przy tablicy ponad 1000 godzin, Polsce niecałe 550. I w USA nie wiedzą co to praca domowa, a w Polsce normą jest, że to rodzice uczą w domach dzieci do wieczora (na lekcji 1 zadania, w domu 10). I lewizna na korepetycjach – kto to zgłasza w 100%. Wakacje za granicą, dwa samochody w rodzinie, na PIT-11 więcej, niż inne osoby po studiach.

Dodaj komentarz