Stypendia dla najlepszych

26 listopada 2007
Są zdolni, pracowici, mają swoje pasje, którym poświęcają bardzo dużo czasu. Doceniła ich rada miejska, przyznając doroczne stypendia. Dziś podczas sesji rady uroczyście je wręczono. Sz. Jędrzejewski, A. Nasiełowska, B. Koryciński

Stypendium im. Józefa Piłsudskiego w wysokości 5 tys.zł otrzymał absolwent VI LO im. Jana Kochanowskiego Szymon Jędrzejewski. Jest studentem pierwszego roku Szkoły Głównej Handlowej i jak mówi, zgodnie z zasadami uczelni, dopiero na drugim będzie wybierał kierunek. - Interesują mnie przedmioty ścisłe, prawdopodobnie wybiorę metody ilościowe w ekonomii i systemy informatyczne - wyjaśnia. Duże wyzwanie stoi przed Szymonem już za kilka dni, leci właśnie do Tajlandii na po raz pierwszy organizowaną międzynarodową olimpiadę astronomiczną, wcześniej wygrał ją w kraju.

Stypendium sportowe im. Antoniego Czortka i Kazimierza Paździora zostało w tym roku podzielone dla dwóch osób. 3 tys.zł. kapituła przyznała Bartłomiejowi Korycińskiemu, siatkarzowi Jadaru. - Zacząłem grać w trzeciej klasie podstawówki, czyli trenuję już osiem lat - opowiada Bartek. - Marzę, by znaleźć się w pierwszej drużynie Jadaru. Przyznaniem stypendium był mile zaskoczony. - Przyda się na drobne wydatki - żartuje.

Najmłodsza stypendystka - 10-letnia Adrianna Nasiełowska - dostanie 2 tys. zł. Jest pływaczką klubu "Wodnik", zdobywczynią wielu medali i tytułów mistrzowskich. Zaczęła trenować, gdy miała osiem lat. - Pływam codziennie po dwie i pół godziny - opowiada. - Bardzo bym chciała pobić rekord Polski - zdradza swoje marzenie.

Marka Mosionka, który otrzymał stypendium im. Jacka Malczewskiego reprezentował ojciec Wojciech. - Syn studiuje na warszawskiej ASP na grafice. Nie mógł przyjechać, bo ma bardzo dużo zajęć, często trwających cały dzień - uzasadniał nieobecność syna. - Ale bardzo się ucieszył, bo sam składał wniosek o to stypendium, ale rodzinie nic o tym nie powiedział. Pieniądze z pewnością się przydadzą, studiowanie kierunków plastycznych wiąże się ze sporymi wydatkami.   

 

 

 

Reklama