• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Światowy Dzień Chorego. Biskup modlił się za pacjentów i pracowników szpitala

11 lutego 2019

11 lutego roku obchodzony jest Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. Ojciec Święty pragnął poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią oraz tych, którzy im służą.

 

20190211_104418

 

Światowy Dzień Chorego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym to przede wszystkim uroczysta liturgia Eucharystii w kaplicy szpitalnej, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik.

– W tym dniu pochylamy się szczególnie nad chorymi i słabymi oraz dziękujemy wszystkim, którzy opiekują się chorymi – mówił do zebranych w szpitalnej kaplicy ks. biskup. Podkreślił, że choroba i doświadczenie cierpienia to bardzo trudne chwile w życiu każdego człowieka. Dzień Chorych jest też zaproszeniem do naszej refleksji, dotyczącej naszych relacji do drugiego człowieka, szczególnie potrzebującego – mówił Biskup -.

Biskup Tomasik modlił się zarówno w intencji wszystkich dotkniętych bólem i chorobą, jak i za pracowników służby zdrowia oraz rodziny chorych. Po mszy odwiedził chorych leczonych w oddziałach: kardiologicznym i ortopedii.

kat

Fot. RSS Radom

Tags

Dodaj komentarz