• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Święto Wojska Polskiego. Wiceminister: żołnierze zostaną w Radomiu

16 sierpnia 2019

Samolot Orlik, czołg Leopard, samobieżny moździerz RAK, kołowy transporter opancerzony Rosomak, śmigłowiec „Puszczyk” – te ciężkiego kalibru elementy wyposażenia wojska cieszyły się największym zainteresowaniem podczas pikniku „Wierni Polsce” w centrum Radomia.

 

Screenshot_2019-08-16 Święto Wojska Polskiego(13)

 

Piknik zorganizowany przez 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego poprzedziły oficjalne uroczystości na pl. Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli w nich przedstawiciele samorządu oraz parlamentarzyści wszystkich opcji politycznych.

Odbył się uroczysty apel. Meldunek od dowódcy uroczystości przyjmował wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. – Wiele różnych informacji pojawia się w przestrzeni publicznej. Chcę zapewnić po raz kolejny, że nieprawdą jest jakoby wojsko mieli wyprowadzać się z Radomia. Wojsko było, jest i będzie w Radomiu – zapewniał Wojciech Skurkiewicz.

Do tradycji i obecności przemysłu zbrojeniowego w Radomiu nawiązał natomiast prezydent Radomia. – – Serce tego przemysłu bije w naszym mieście. To nie jest tylko kwestia tradycji. Przypominam, że od 2013 roku nasze miasto jest siedzibą Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Stąd w tym uroczystym dniu pragnę jeszcze raz zadeklarować wolę współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej w kwestii zapowiadanej od dłuższego czasu budowy w Radomiu głównej siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej – mówił Radosław Witkowski.

Pokaz sprzętu wojskowego nie był jedyna atrakcją pikniku. Na scenie odbywały się występy artystyczne, zaprezentował się m.in. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Orkiestra Wojskowa z Radomia i klub 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, a także lokalni artyści.

Radomianie obejrzeli także pokazy musztry paradnej i walki rycerskie. Wielu smakowało także wojskowej grochówki.

k.woj.

Fot. Anna Wróblewska/UM Radom, 42. BLSz Radom

Tags

Dodaj komentarz