Święto wśród książek

24 maja 2007
Ciche, skromne i życzliwe. Na co dzień się o nich nie pamięta. Dziś bibliotekarze i i biblioteki mają swoje święto. Nagrodzone bibliotekarski


W Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego spotkali się pracownicy z placówek z Radomia i regionu. - Dziś jest okazja do wspólnego świętowania i podkreślenia, że biblioteki i my w nich pracujący jesteśmy ważni dla lokalnej społeczności – witała gości dyrektor  MBP Anna Skubisz.
W imieniu prezydenta Radomia życzenia przekazała dyrektor wydziału kultury i turystyki UM Jolanta Wróbel. - Biblioteka jest dziś centrum wiedzy i informacji, dlatego życzę wam wytrwałości i liczę na dalszą współpracę – napisał w liście gratulacyjnym Andrzej Kosztowniak.

Nagrody przyznane przez prezydenta otrzymało sześć osób – Jesteśmy szczęśliwe. Ta nagroda to uhonorowanie naszej długoletniej pracy – powiedziały nam: Ilona Michalska, Teresa Majdak i Irena Majchrzak. Wszystkie od lat możemy je spotkać m.in w wypożyczali i czytelni. Podkreślają, że bardzo lubią swoją pracę. - Wkładamy w nią serce – zapewniają.

Medalami „w dowód uznania za szczególne zasługi w dziedzinie bibliotekarstwa” wyróżniono czworo pracowników bibliotek z Radomia i regionu. Nagrody przyznane przez szefostwo MBP odebrało liczne grono bibliotekarzy. - To była naprawę trudna decyzja. Braliśmy pod uwagę czy kandydaci podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, i czy ich praca wykracza poza zakres codziennych obowiązków – zaznaczyła dyr. Skubisz.

Bibliotekarze i czytelnicy otrzymali jeszcze jeden prezent. Radomianin Czesław Kruk ufundował placówce przy ul. Piłsudskiego książki do wypożyczalni i czytelni za prawie 4 tys. zł.