Sylwester pod gwiazdami

27 grudnia 2006

Bal w drogiej restauracji, zabawa składkowa, czy impreza w domu? Jest wiele sposobów na witanie Nowego Roku. Jeden z najtańszych to na pewno Sylwester na Placu Jagiellońskim. Niespodziankę szykuje dla widzów Teatr Powszechny.

Scenę montowano już w piątek - Jak co roku zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy – mówi Waldemar Różycki z Urzędu Miejskiego. -  Na początek, czyli od około godz. 21 do 23 proponujemy dyskotekę przeplataną konkursami i zabawami. Od 23 do północy będzie grał dobrze w Radomiu znany i lubiany zespół Sarmacka Biesiada. O północy życzenia noworoczne złoży mieszkańcom prezydent Andrzej Kosztowniak, a Nowy Rok przywitamy fajerwerkami.

Po pokazie sztucznych ogni jeszcze do około pierwszej trzydzieści trwać będzie dyskoteka. Uczestnicy zabawy będą mogli wrócić do domu specjalnie podstawionymi autobusami. Jak co roku odjadą one spod Zespołu Szkół Medycznych w kierunku największych osiedli - Ustronia, Południa i Michałowa.

 

Niespodzianki szykuje swoim widzom Teatr Powszechny. O godz. 18 odbędzie się tutaj specjalne przedstawienie sztuki "Sen chłopca, który się zagubił" dla dorosłych. Jak zapowiadają organizatorzy publiczność może liczyć na dodatkowe atrakcje. Widzowie będą mieli okazję grać na różnych instrumentach i będą mogli współkreować rzeczywistość sceniczną. Na zakończenie przewidziano tańce. Nie zabraknie też toastu za pomyślność widzów teatru. A z pewnością największa atrakcja to występ aktorski dyrektora Adama Sroki. Zagra on malarza Chagalla.

Bilety na przedstawienie kosztują 18 zł.