• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szkoły w Radomiu i regionie dostaną sprzęt komputerowy do zdalnej nauki

29 listopada 2020

46 placówek edukacyjnych z regionu radomskiego dostanie sprzęt komputerowy do nauki zdalnej. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Wartość przedsięwzięcia na całym Mazowszu wynosi 35 mln zł, z czego 28 mln zł stanowi wsparcie z UE.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do każdej ze szkół trafi komplet składający się z ośmiu zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych oraz jednego urządzenia wielofunkcyjnego. W sumie to 2 tys. 162 sztuki sprzętu komputerowego.

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski inicjatywa samorządu Mazowsza to nie tylko konkretna pomoc dla szkół, ale też samorządów.  – Projekt realizujemy dzięki wsparciu Unii Europejskiej, ale jak przy każdej tego typu inicjatywie, tak i tu, wymagany był wkład własny. Wiemy w jak trudnej sytuacji są obecnie nasze mazowieckie samorządy, dlatego zdecydowaliśmy się zaangażować w realizację tego zadania środki z naszego budżetu. W rezultacie mogliśmy kupić ponad 11 tys. sztuk sprzętu, który wzmocni zarówno szkoły, jak i uczniów, dla których zdalne nauczanie jest ogromnym wyzwaniem - podkreśla wicemarszałek Rajkowski.

Na liście placówek, które już w grudniu otrzymają sprzęt są m.in.: szkoły podstawowe w Jedlni-Letnisko, Borkowicach, Odechowie, Kłudnie, Skrzyńsku, Kuczkach-Koloni, Warce (nr 1), Wrzosie, Rusinowie, Tczowie Guzowie, Wysokim Kole, Iłży, Starym Goździe, Błędowie, Odrzywole, Kozienicach (nr 1), Majdowie, Pionkach (nr 1), Gielniowie, Grójcu (nr 1), Radomiu (PSP nr 14); licea ogólnokształcące: im. Armii Krajowej w Białobrzegach, im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu, im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, VI im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, zespoły szkół: im. Jana Pawła II w Lipsku, Czarnolesie, Siennie.

Ponadto samorząd Mazowsza zorganizuje szkolenia dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu zakupionego sprzętu i oprogramowania oraz zdalne instruktarze dotyczące ich użytkowania. Dodatkowe wsparcie otrzymają także uczniowie (w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami), którzy nie posiadają warunków technicznych do uczestniczenia w zdalnych zajęciach lekcyjnych. Będzie ono polegało na wyposażeniu ich w urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz zapewnieniu im dostępu do internetu.

kat

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *