Szpital do zamknięcia?

11 stycznia 2008
Czy szpital przy ul. Tochtermana przestanie przyjmować pacjentów? Wszystko zależy od decyzji rady społecznej placówki, która zbiera się dzisiaj.  W szpitalu zabraknie lekarzy


Zapowiedź zamknięcia niektórych oddziałów szpitala zapowiedział jeszcze w środę dyrektor Andrzej Pawluczyk. Jak już pisaliśmy (Miejski szpital wstrzymuje przyjęcia) , RSzS nie jest w stanie zapewnić obsady lekarskiej, ponieważ zgodnie z nowymi przepisami medycy nie mogą pracować dłużej niż 48 godz. tygodniowo, a na dodatkowe godziny nie chcą się zgodzić.

– Lekarze żądają podwyższenia pensji do trzech średnich krajowych, ale jest to absolutnie niemożliwe. Są to olbrzymie pieniądze i przy obecnym finansowaniu szpitala nie do spełnienia – tłumaczy wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień.

Jak dodaje wiceprezydent, jeśli miasto nie porozumie się z lekarzami, szpital przestanie przyjmować pacjentów. Ci, którzy przebywają na oddziałach będą albo przeniesieni do innych placówek, albo jeśli stan zdrowia na to pozwoli, wypisani do domu.

- Na oddziały zabiegowe pacjenci nie byliby przyjmowani już od niedzieli, a na pozostałe od wtorku – dodaje Anna Kwiecień.

Ostateczną decyzję o przyszłości RSSz podejmie dziś rada społeczna.