• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szpital nie dostał pożyczki

9 sierpnia 2007
Szpital specjalistyczny nie dostał pożyczki z Urzędu Marszałkowskiego. Zarząd województwa nie dał pieniędzy, bo chce dokładnie znać sytuację, w jakiej znalazła się placówka. Szpitalowi brakuje pieniędzy


Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zwrócił się z prośbą o udzielenie pożyczki w wysokości 6,5 mln zł. - Ze względu na to, że jest to duża suma pieniędzy Zarząd Województwa nie podjął decyzji o jej przydzieleniu. Zlecił natomiast szczegółową analizę sytuacji. Dopiero po zapoznaniu się z opinią w tej sprawie zostanie podjęta decyzja. Jaka i kiedy, trudno w tej chwili powiedzieć - wyjaśnia Monika Guzowka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Szpital starał się o pożyczkę, ponieważ od kilku miesięcy w jego kasie brakuje pieniędzy. Kłopoty finansowe lecznicy są coraz większe i spowodowane w dużej mierze strajkiem lekarzy. Od dłuższego czasu nie wypełniają oni dokumentacji medycznej, a dyrekcje placówek nie mogą wystawić NFZ faktur za wykonane usługi. Pieniądze miały zostać przeznaczone m.in. na wypłaty lekarzom lipcowych pensji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *