Szpital nie dostał pożyczki

9 sierpnia 2007
Szpital specjalistyczny nie dostał pożyczki z Urzędu Marszałkowskiego. Zarząd województwa nie dał pieniędzy, bo chce dokładnie znać sytuację, w jakiej znalazła się placówka. Szpitalowi brakuje pieniędzy


Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zwrócił się z prośbą o udzielenie pożyczki w wysokości 6,5 mln zł. - Ze względu na to, że jest to duża suma pieniędzy Zarząd Województwa nie podjął decyzji o jej przydzieleniu. Zlecił natomiast szczegółową analizę sytuacji. Dopiero po zapoznaniu się z opinią w tej sprawie zostanie podjęta decyzja. Jaka i kiedy, trudno w tej chwili powiedzieć - wyjaśnia Monika Guzowka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Szpital starał się o pożyczkę, ponieważ od kilku miesięcy w jego kasie brakuje pieniędzy. Kłopoty finansowe lecznicy są coraz większe i spowodowane w dużej mierze strajkiem lekarzy. Od dłuższego czasu nie wypełniają oni dokumentacji medycznej, a dyrekcje placówek nie mogą wystawić NFZ faktur za wykonane usługi. Pieniądze miały zostać przeznaczone m.in. na wypłaty lekarzom lipcowych pensji.