• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szpital przy Tochtermana dostanie pieniądze na nowoczesny sprzęt

3 sierpnia 2015

Dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego oraz na remont oddziałów rehabilitacyjnego i chirurgii naczyniowej otrzyma Radomski Szpital Specjalistyczny. Pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa, decyzją premiera przyznane zostały na wniosek wojewody mazowieckiego.

 

 

040715szpital

 

Umowę w sprawie dofinansowania podpisali dziś w Radomiu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i prezydent Radomia Radosław Witkowski. – Dofinansowanie inwestycji w radomskim szpitalu to efekt uchwały Rady Ministrów, a największa w tym zasługa premier Ewy Kopacz, która doskonale zna potrzeby służby zdrowia w naszym województwie – podkreślił wojewoda.

Pieniądze, które trafią do RSS będą przeznaczone na poprawę wyposażenia dwóch oddziałów i pokryją 80 proc. kosztów. Reszta pieniędzy będzie pochodziła z budżetu miasta. Na oddziale chirurgii naczyniowej, gdzie trafi 5 mln zł planowany jest m.in. zakup angiografu i aparatu RTG oraz adaptacja pomieszczeń. Z kolei kwota prawie 3,7 mln zł zostanie przeznaczona na zakup nowych, specjalistycznych urządzeń dla oddziału rehabilitacji.

– Podpisana umowa to kolejny przykład bardzo dobrze układającej się współpracy pomiędzy miastem, a rządem. To pokazuje , że premier Ewa Kopacz jest najlepszą ambasadorką radomskich spraw w Warszawie – podkreśla prezydent Witkowski.

Zakupy aparatury medycznej i planowane prace remontowe zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. – Zapewniam, że pieniądze zostaną dobrze wykorzystane, a nowy sprzęt będzie służył nie tylko radomianom, ale też mieszkańcom całego regionu, którzy korzystają z usług naszego szpitala. Dzięki planowanym inwestycjom na pewno skróci się czas oczekiwania na badania i zabiegi – zapewnia wiceprezydent Anna Białkowska.

(kat)

 

 

Tags

Dodaj komentarz