• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szpital przy Tochtermana zmienia rolę. Pacjenci przyjmowani będą pod ostrym rygorem

25 września 2020

Od poniedziałku, 28 września 2020 od godz.8 rano Radomski Szpital Specjalistyczny przestaje być szpitalem jednoimiennym leczącym pacjentów z COVID-19 i staje się placówką wieloprofilową (z oddziałem obserwacyjno-zakaźnym). I wprowadza szereg zmian.

 

 

Powrót RSS do poprzedniej roli to decyzja wojewody mazowieckiego, o którą zresztą dyrekcja i władze miasta zabiegały. - W związku z sytuacją epidemiczną spowodowaną COVID -19 oraz troską o dobro i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu szpitala wprowadziliśmy szereg niezbędnych zmian - informuje Elżbieta Cieślak, rzeczniczka RSS.

Własna maseczka, ankieta

Jakie to będą zmiany? Pacjent zakwalifikowany do leczenia planowego zgłasza się do SOR z własną maseczką ochronną we wcześniej ustalonym terminie w godzinach 07.30 - 10.30. Wypełnia ankietę wstępnej kwalifikacji pacjenta (można ją wcześniej pobrać ze strony internetowej szpitala i przynieść już wypełnioną). Przechodzi wstępny triage prowadzony przez personel medyczny SOR (pomiar temperatury ciała, oznaczenie saturacji krwi tlenem i liczby oddechów na minutę). Następnie jest badany przez lekarza z oddziału szpitalnego, na który ma zostać przyjęty; zależnie od danych z ankiety wstępnej kwalifikacji oraz wyników badania lekarskiego, lekarz ten decyduje o przyjęciu pacjenta do oddziału lub o odroczeniu przyjęcia (wyznacza nową datę przyjęcia) - wówczas kieruje pacjenta do lekarza POZ.

Pacjenci kierowani do oddziału obserwacyjno-zakaźnego ze skierowaniem innym niż potwierdzony COVID-19 badani i diagnozowani będą przez lekarza dyżurnego SOR. Pacjent przyjmowany do oddziału szpitalnego pozostawia swoje ubranie w SOR.

Maseczki, dezynfekcja, zakaz wychodzenia

Ale to nie wszystko. - Pacjenci w oddziałach mają bezwzględny obowiązek noszenia maseczek szczelnie zakrywających nos i usta - zarówno w czasie wizyty lekarskiej, jak i w czasie przebywania poza własną salą chorych; wszystkich obowiązuje bezwzględny zakaz opuszczania oddziałów, częsta dezynfekcja rąk dostępnymi w oddziałach płynami dezynfekcyjnymi oraz zachowanie dystansu społecznego - 1,5 metra odległości od innej osoby - wymienia rzeczniczka.

Do czasu oficjalnego odwołania obowiązującego na terenie Polski stanu pandemii, w oddziałach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin pacjentów oraz przeprowadzania porodów rodzinnych.

Informacje dotyczące funkcjonowania szpitala oraz zasady bezpieczeństwa znajdują się na stronie www.szpital.radom.pl w zakładce Dla pacjenta

kat

Fot. Materiały prasowe/RSS

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *