• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szpital przy ul. Tochtermana otrzymał od PZU 1000 namiotów barierowych

28 maja 2020

Tysiąc namiotów barierowych przekazał PZU Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu. To nowatorskie rozwiązanie chroni personel medyczny i innych pacjentów przed zakażeniem koronawirusem. Zakup został sfinansowany przez pracowników, którzy zebrali 200 tys. zł, a drugie tyle dołożyły spółki z Grupy.

 

Namioty barierowe

 

W zbiórce pieniędzy wzięli udział pracownicy ze wszystkich spółek z Grupy PZU, w tym PZU, PZU Życie, Banku Pekao, Alior Banku i Link4. – Szlachetny gest zasługuje na wsparcie, dlatego podwoiliśmy pomoc. Do każdej ofiarowanej przez pracowników złotówki nasze spółki dołożyły drugą. Imponujące efekty zbiórki pokazały, że pomoc potrzebującym, jedna z najważniejszych w Grupie PZU wartości, wypływa ze szczerych chęci pracowników. Angażują się w nią każdego dnia, nie tylko w czasie pandemii – podkreśla prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.

W sumie na zakup namiotów barierowych przeznaczona będzie kwota 400 tys. zł. Do szpitali zakaźnych w całej Polsce trafi łącznie prawie dwa tysiące namiotów.

Odgradzają chorego

Namioty barierowe, na których zakup zostanie przeznaczona zebrana kwota, to wynalazek kierownika Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Marcina Kaczora. Szczelnie odgradzają chorego od otoczenia, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa. Chronią inne osoby przed zakażeniem, a jednocześnie pozwalają lekarzom na przeprowadzanie niezbędnych zabiegów medycznych.

– Co dzień odbieram niezliczoną liczbę telefonów z różnych miejsc Polski z pytaniami o namioty. Chcemy, by zaczęły służyć jak najszybciej. Przyczyni się do tego pomoc pracowników Grupy PZU. Jesteśmy wdzięczni za ich inicjatywę – zapewnia doktor Marcin Kaczor.

Namioty to kolejny innowacyjny projekt realizowany przez Grupę PZU w związku z pandemią. W opiece nad zakażonymi koronawirusem pomagają również tzw. opaski życia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów zakażonych koronawirusem i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia. PZU, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, przekaże szpitalom prawie tysiąc takich urządzeń.

Łączna wartość pomocy finansowej spółek Grupy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już ponad 20 mln zł.

kat

Fot. Materiały prasowe/PZU

 

Tags

Dodaj komentarz