• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szpitale dostaną bezdotykowe „termometry”. Kupił je samorząd Mazowsza

5 maja 2020

Są bezdotykowe, dokładne, a przede wszystkim bezpieczne. Takie urządzenia do mierzenia temperatury zostaną zainstalowane w 20 mazowieckich szpitalach. Zakupił je samorząd województwa dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Koszt wszystkich systemów to 1,7 mln zł.

 

W tej chwili temperatura jest mierzona w tradycyjny sposób

W tej chwili temperatura jest mierzona w tradycyjny sposób

 

– Stosunkowo proste rozwiązanie pozwoli szybko i precyzyjnie zbadać temperaturę wszystkim osobom wchodzącym do placówki. W przypadku namierzenia osoby z podwyższoną temperaturą, personel będzie mógł podjąć natychmiastowe działania – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Przesiewowe badania temperatury, przy wykorzystaniu systemu, będą robione przed wejściem do placówek medycznych. Najważniejszą zaletą zakupionych systemów jest szybkie i bardzo dokładne mierzenie temperatury (+/- 0,3) wielu osobom równocześnie. Badanie jest bezpieczne i efektywne i co ważne, możliwe np. przez maseczki. System wyposażony jest w najnowszy model kamery termowizyjnej. Wbudowany algorytm AI pozwala na badanie osób znajdujących się w odległości do 3 m od kamery. Połączenie z serwerem, wyposażonym w inteligentne algorytmy AI, pozwala właściwie ustalić punkt pomiaru (rozpoznanie twarzy).

Bezdotykowe „termometry” zostaną zamontowane także w radomskich szpitalach: na Józefowie, w Krychnowicach i przy ul. Tochtermana.

Koszt jednego systemu do bezdotykowego mierzenia temperatury to blisko 90 tys. zł.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz