Tanecznie na Obozisku

15 czerwca 2007
Nie zmógł ich upał. Dynamiczni, kolorowi, wysportowani. Na scenie radomskiego amfiteatru pokazali swoje umiejętności młodzi tancerze. Najmłodsi mieli 6 lat. Dawali z siebie wszystko


Ci, którzy pasjonują się tańcem przyszli dziś na Obozisko, aby oglądać VIII Festiwal Tańca Nowoczesnego. Kilkudziesięciu młodych tancerzy walczy o puchar prezydenta Radomia. Prezentują się kolejno w czterech kategoriach tanecznych i wiekowych – soliści, duety, miniformacje i formacje. Większość z nich to grupy z radomskich szkół tańca, domów kultury i klubów. Chociaż nie zabrakło grup z Pionek i Kozienic. Najlepsi zatańczą jeszcze w finale.

Barwne, pomysłowe stroje, ciekawa choreografia z oryginalnymi układami – to wszystko przyciąga młodzież do tańca nowoczesnego. Tańczą przede wszystkim hip-hop, łączą też elementy różnych stylów, by pokazać zupełnie nowe formy. Każdy ma na prezentację zaledwie kilka minut; jurorzy, którzy decydowali o przejściu do następnego etapu pilnie przyglądali się wykonywanym układom.

Więcej zdjęć w: Galerii