• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Taniec towarzyski wraca po latach do Radomia. Na parkiecie zwyciężyli najlepsi

19 września 2016

Kolorowe, mieniące się stroje, zmysłowe tancerki i ich przystojni partnerzy, żywa muzyka i dużo radości – Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Freedom Dance Cup Radom 2016 dostarczył i uczestnikom, i widzom wiele emocji.

 

zzz_MSR2574

 

Przez dwa dni na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji publiczność podziwiała kilkuset tancerzy reprezentujących różne gatunki: od hip-hopu przez taniec standardowy po latynoamerykański, oraz różne kategorie wiekowe – od dzieci, przez juniorów, do seniorów. Uczestnicy zawodów przyjechali do Radomia z całego świata, m.in. Ukrainy, Norwegii, Wielkiej Brytanii, a nawet Gambii.

Jakie wrażenia? – To taki powrót do mojego dzieciństwa i lat szkolnych, kiedy przychodziłam tutaj do hali MOSiR na turnieje taneczne, organizowane w latach 90 i z zapartym tchem patrzyłam na to, co się dzieje na parkiecie. Dzisiaj wzroku od tancerzy nie może oderwać moja sześcioletnia córka, która zresztą uczy się tańczyć w jednym z radomskich klubów – opowiada pani Karolina. Co natomiast najbardziej podobało się sześciolatce?  – I panie, i panowie tak ładnie się świecą – ocenia Tosia.

Wśród uczestników było 10 par ze szkoły Romana i Moniki Pawelców, a najwyższą pozycję z radomian w juniorskiej kategorii tańców latynoamerykańskich trzecie miejsce zajęli Kamil Górlicki i Karolina Szałowska. Tuż za nimi w tej samej kategorii uplasowała się inna para radomska Przemysław Figurski – Natalia Pylowska.
Pierwszego dnia turnieju wśród seniorów w kategorii standardowej wygrała para Michał Le ze Studia Tańca Duet z Warszawy przed parą Krzysztof Myka – Agnieska Ośródka z klubu Myka Zamość. W kategorii juniorskiej tańców latynoamerykańskich najlepsi byli Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko z klubu Sukces Jaworzno, a drugie miejsce przypadło Kacprowi Rutce i Sarze Litorowicz z klubu Iglica Wrocław. W kategorii juniorskiej tańców standardowych wygrali Kamil Kucharczyk i Polina Semenova z klubu Polski Taniec Bydgoszcz przed Denisem Sawickim i Anną Aleksiejewą z klubu Alta Kijów.  W kolejnej kategorii juniorskiej na najwyższym podium stanęli Adrian Banaś i Magda Tarnowska z klubu Lider Lublin, na drugiej pozycji uplasowali się Denis Lebied i Yulina Żukowa z ukraińskiego klubu Inter-Dance.
bdb
Fot. Marian Strudziński
Tags

Dodaj komentarz