• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Targi Nowej Dramaturgii w „Powszechnym”

21 listopada 2007
Spektakle z kilku scen w Polsce, czytanie konkursowych dramatów, spotkania, dyskusje – tak atrakcyjnie zapowiadają się Targi Nowej Dramaturgii organizowane przez Teatr Powszechny w Radomiu. Impreza potrwa od 13 do 16 grudnia. Spektakle


Jak podkreśla p.o. dyrektora „Powszechnego” Jarosław Tochowicz targi są rozszerzeniem idei odbywającego się od pięciu lat Festiwalu Sztuk Odważnych. - To dzięki tej inicjatywie zaczęto w Polsce zauważać i doceniać nową dramaturgię – przekonuje.

Impreza nie bez powodu ma w swej nazwie słowo „targi”. - Chcemy, by do Radomia przyjechali ludzie związani z teatrem, „kupowali” sztuki dla swoich placówek i planowali przyszły sezon – uzasadnia Tochowicz.

Imprezy „targowe” wyjdą poza gmach teatru przy Pl. Jagiellońskim. „Lament na Placu Konstytucji” z TeatrTaru Polonia Krystyny Jandy zostanie zagrany na dworcu PKP, a „De-naturat”  Teatru Wytwórnia z Warszawy aktorzy pokażą w Domu Kultury Idalin. Również samo czytanie sztuk, które napłynęły na konkurs ogłoszony przez teatr, zaplanowano w różnych miejscach, m.in. w Kolegium Języka Polskiego przy ul. Pułaskiego.

Targi otworzy słynny na całą Polskę Teatr im. Modrzejewskiej z Legnicy „Wlotką.pl” Pawła Kamzy, "Wytwórnia" poza „De-naturatem” przywiezie także „Zamarzniętą” Pawła Sali, Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa „Kochałam Bogdana W.” i „Krwawe wesele” (z muzyką cygańską na żywo), warszawskie Laboratorium Dramatu „111” Tomasza Mana w reżyserii Redbada Klijnstry i „Absynt” Magdaleny Fertacz. Teatr Wybrzeże z Gdańska zaprezentuje „Al inclusive” pochodzącego z Radomia i tu debiutującego w kabarecie Marka Modzelewskiego.

Bilety na Targi Nowej Dramaturgii już można kupować. Karnet normalny kosztuje 136 zł, ulgowy – 96. Cena biletów na poszczególne spektakle waha się od 25 do 30 zł.

Szczegółowy program Targów Nowej Dramaturgii znajdzie się w Kalendarzu imprez. Na bieżąco będziemy też relacjonować imprezę. Portal www.mojradom.pl sprawuje nad targami patronat medialny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *