Targi Nowej Dramaturgii w „Powszechnym”

21 listopada 2007
Spektakle z kilku scen w Polsce, czytanie konkursowych dramatów, spotkania, dyskusje – tak atrakcyjnie zapowiadają się Targi Nowej Dramaturgii organizowane przez Teatr Powszechny w Radomiu. Impreza potrwa od 13 do 16 grudnia. Spektakle


Jak podkreśla p.o. dyrektora „Powszechnego” Jarosław Tochowicz targi są rozszerzeniem idei odbywającego się od pięciu lat Festiwalu Sztuk Odważnych. - To dzięki tej inicjatywie zaczęto w Polsce zauważać i doceniać nową dramaturgię – przekonuje.

Impreza nie bez powodu ma w swej nazwie słowo „targi”. - Chcemy, by do Radomia przyjechali ludzie związani z teatrem, „kupowali” sztuki dla swoich placówek i planowali przyszły sezon – uzasadnia Tochowicz.

Imprezy „targowe” wyjdą poza gmach teatru przy Pl. Jagiellońskim. „Lament na Placu Konstytucji” z TeatrTaru Polonia Krystyny Jandy zostanie zagrany na dworcu PKP, a „De-naturat”  Teatru Wytwórnia z Warszawy aktorzy pokażą w Domu Kultury Idalin. Również samo czytanie sztuk, które napłynęły na konkurs ogłoszony przez teatr, zaplanowano w różnych miejscach, m.in. w Kolegium Języka Polskiego przy ul. Pułaskiego.

Targi otworzy słynny na całą Polskę Teatr im. Modrzejewskiej z Legnicy „Wlotką.pl” Pawła Kamzy, "Wytwórnia" poza „De-naturatem” przywiezie także „Zamarzniętą” Pawła Sali, Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa „Kochałam Bogdana W.” i „Krwawe wesele” (z muzyką cygańską na żywo), warszawskie Laboratorium Dramatu „111” Tomasza Mana w reżyserii Redbada Klijnstry i „Absynt” Magdaleny Fertacz. Teatr Wybrzeże z Gdańska zaprezentuje „Al inclusive” pochodzącego z Radomia i tu debiutującego w kabarecie Marka Modzelewskiego.

Bilety na Targi Nowej Dramaturgii już można kupować. Karnet normalny kosztuje 136 zł, ulgowy – 96. Cena biletów na poszczególne spektakle waha się od 25 do 30 zł.

Szczegółowy program Targów Nowej Dramaturgii znajdzie się w Kalendarzu imprez. Na bieżąco będziemy też relacjonować imprezę. Portal www.mojradom.pl sprawuje nad targami patronat medialny.