• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Teatr AKT na ulicy. Przy fontannach zobaczymy spektakl „Poza czasem”

22 lipca 2021

W piątek, 23 lipca o godz. 20.30 na placu przy fontannach zobaczymy kolejne przedstawienie w ramach prezentacji teatrów ulicznych. Tym razem będzie to spektakl „Poza czasem” w wykonaniu Teatru AKT z Warszawy.

 

Przy fontannach zobaczymy Teatr AKT (fot. Teatr Akt)

 

Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół, scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios, muzyka grana na żywo – Grzegorz Szyma i Dominik Strycharski, produkcja, kostiumy – Teatr AKT.

Zespół aktorski: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Grzegorz Rajs, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski

To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w nieznane, w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas.

Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.

Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

Początki Teatru AKT sięgają 1991 roku, kiedy to absolwenci Szkoły Pantomimy przy Teatrze Żydowskim w Warszawie zakładają Stowarzyszenie Teatr Ruchu Akt. Pośród inicjatorów tego zdarzenia są miedzy innymi Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski i Tomasz Musiałowicz, którzy do dzisiaj tworzą zespół. Aktorzy Teatru Akt od pierwszych przedstawień próbują wzbogacać technikę pantomimy o doświadczenia współczesnego teatru poszukującego. W 1992 roku teatr rozszerza swoja działalność  i tworzy jako jeden z niewielu w Polsce baśnie pantomimiczne dla dzieci. Na początku lat dziewięćdziesiątych teatr zainspirowany formą i poetyką teatru ulicznego tworzy pierwsze spektakle plenerowe. Najczęściej grane spektakle uliczne przez Teatr Akt to: „Ja gore”, „Poza czasem” i „Płonące laski 4”.

Tags