• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Teatr Powszechny tęskni za widzami i przedstawia swoje plany

5 maja 2020

„Puste krzesła w Teatrze są smutnym widokiem. Teatr bez Was nie istnieje. Aktorzy bez Was nie istnieją. Jesteście wierni od wielu, wielu lat i wierzę, że po tej przerwie, po tak długiej wzajemnej tęsknocie spotkamy się z wielką radością” – zwraca się do widzów Małgorzata Potocka, dyrektorka radomskiej sceny.

 

teatr01

Fot. Teatr Powszechny w Radomiu

 

Przypomina, że „Powszechny” cały czas jest w internecie: aktorzy robią małe scenki dla dzieci, czytają fragmenty książek, śpiewają piosenki, pokazywane są rejestracje przedstawień.”Nie chcemy z Państwem tracić kontaktu dlatego prosimy zaglądajcie na naszą stronę, żebyśmy czuli Waszą obecność. Cieszymy się, że zatrzymujecie bilety, które oczywiście nie tracą ważności i będziecie mogli obejrzeć wybrane przestawienia w dogodnym dla siebie terminie” – podkreśla dyrektor Potocka.

Szefowa teatru wyrażą nadzieję, że chociaż ten sezon jest już zamknięty, to jednak plan teatralny rozpocznie się od czerwca. „Proponujemy występy teatrów plenerowych, które będą się odbywały na placu przed teatrem w każdy weekend. Lista teatrów i tytułów jest na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że we wrześniu jak zwykle otworzymy nowy sezon i wszyscy Państwo będą widzami Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego między 10 a 17 października 2020 r. i wierzymy że nasza najnowsza wielka premiera przedstawienia Maksima Gorkiego „Ostatni” odbędzie się  6 listopada 2020 r.,  a potem będziemy pracować nad wesołą komedią Moliera na sylwestra – zapowiada Małgorzata Potocka.

Dyrektorka „Powszechnego” zapewnia, że kiedy rząd ogłosi otwarcie instytucji kultury, „to pierwszego dnia Teatr przez cały dzień będzie otwarty i czekał na spotkanie z Wami. Aktorzy będą śpiewać piosenki z ulubionych spektakli, a w Foyer będzie czekał na Was bufet z winem, kawą i ciasteczkami”.

kat

Tags

Dodaj komentarz