Teatr Powszechny wraca do widzów. Pierwsze spektakle w końcu maja

19 maja 2021

Radomski teatr po długiej przerwie spowodowaną pandemią zaprasza widzów na spektakle. – Przygotowaliśmy bogatą ofertę repertuarową na najbliższe tygodnie, w której znajdują się zarówno nowe propozycje, ja i te znane już naszej publiczności – zachęca Jolanta Korłub-Ogonkowska z „Powszechnego”.

 

"Chłopcy z Placu Broni" (fot. Bogdan Karczewski)

 

Jakie spektakle możemy zobaczyć w najbliższym czasie? 29, 30 maja, 1 czerwca, 24 czerwca o godz. 18 „Chłopcy z Placu Broni” w reżyserii Michała Derlatki. To opowieść o grupie przyjaciół, których łączyły wspólne wartości i ideały, takie jak przyjaźń, lojalność, patriotyzm, odwaga i bohaterstwo. To niezwykle ważna pozycja na liście lektur dla szkół podstawowych, a ze względu na swą wymowę i problematykę zyskuje wymiar ponadczasowy i uniwersalny. Jest w niej dużo elementów humorystycznych, a także wzruszających. Któż z nas nie pamięta bitwy chłopców o Plac, czy wzruszającej śmierci Nemeczka, który poświęcił swe zdrowie dla kolegów?

Seks, wstyd i Shirley

Kolejne przedstawienia - tym razem „Seksu dla opornych” - zaplanowano 4, 5, 6 czerwca o godz. 18. To sztuka, w której na początku mężczyźni śmieją się z kobiet, potem kobiety śmieją się z mężczyzn, a na końcu mężczyźni wychodzą z teatru wpatrzeni w swoje kobiety. - Obowiązkowa pozycja nie tylko dla par - zapewniają twórcy.

Poza tym 4, 5, 6 czerwca o godz. 19 na scenie „Wstyd” w reżyserii Błażeja Peszka. Jedno z narzeczonych rezygnuje ze ślubu tuż przed nim…. A tu goście zaproszeni, wesele i orkiestra zapłacone. Jednym słowem – wstyd! A w  restauracyjnej kuchni, na zapleczu sali weselnej, gdzie miało odbyć się przyjęcie, spotykają się  rodzice niedoszłych małżonków… Do czego doprowadzą ich rozmowy i rozważania?

Na teatralne deski wraca też 11, 12, 13 czerwca o godz. 18.00 „Shirley Valentine” w reżyserii Zbigniewa Rybki. To opowieść o kobiecie znudzonej swoim życiem, która nie boi się zawalczyć o swoje marzenia. Czy w każdym wieku możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i czy warto?

W tym samym terminie (11, 12, 13 czerwca godz. 19) obejrzymy „Pomoc domową” w reżyserii Krzysztofa Dracza. Znudzone monotonnym życiem małżeństwo, para kochanków oraz urzekająca i pełna energii pomoc domowa, która robi wszystko, żeby uratować każdą sytuację i ochronić swoich pracodawców. Czy upora się z tym bałaganem? Nie zapomnijcie chusteczek do otarcia łez – oczywiście ze śmiechu.

W drugiej połowie czerwca (18, 19, 20) teatr zaprasza na „Ryzykowną forsę” w reżyserii Pawła Pitery. To przepis na to, jak zarobić 25000 funtów; szalona komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Dla dzieci i niespodzianki

Jest też propozycja dla najmłodszych widzów. 6 czerwca o godz. 13 na scenie Fraszka dzieci obejrzą „Daszeńkę” w reżyserii Marka Zakostelecky'ego. Bezpretensjonalna, zabawna historia o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu.

Oprócz przedstawień "Powszechny" ma dla widzów dwie niespodzianki. - Na początku czerwca wracamy z cyklem Czytamy Gombrowicza, aktorzy teatru zmierzą się z mniej znanym dziełem pisarza. A 17 czerwca zapraszamy na spotkanie literackie o bardzo aktualnym temacie „Po co sztuka?”. Główną postacią będzie francuski pisarz Geoffroy de Lagasnerie, który niedawno wydał książkę pt. „”L’art Impossible”. W debacie udział wezmą także: Małgorzata Potocka, Jarosław Skurzyński oraz Michał Pabian - zapowiada Korłub-Ogonkowska.

bdb, kat

Tags