• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Teatr Powszechny zaprasza. „Makbet” zaskakująco współczesny

7 maja 2020

To będzie prawdziwie artystyczna uczta – zapewniają organizatorzy i zapraszają na spektakl „Makbet” w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w niedzielę, 10 maja, o godz. 19 na kanale You Tube radomskiej sceny.

 

_DSC1364

 

– To klasyczny dramat, w nowoczesnej i zaskakującej odsłonie – zapowiada Sebastian Klochowicz z Teatru Powszechnego.

Szekspirowski dramat w inscenizacji Katarzyny Deszcz z nowoczesną scenografią Andrzeja Sadowskiego w połączeniu z doskonałą grą aktorską to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie. I o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. W tym świecie przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem. W tym świecie nie ma miejsca na żadne sentymenty. Uczucia, choćby najbardziej płomienne i szczere, okazują się słabością, za którą przyjdzie zapłacić. W tym świecie króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. Panoszy się zło, którego jedynym sprawcą jest człowiek. W tym świecie panuje zapierająca dech w piersiach samotność…

– „Makbet” to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Niezmiernie barwne i ponadczasowe. Pozycja obowiązkowa – podkreśla Klochowicz.

kat

Fot. Teatr Powszechny Radom

Tags

Dodaj komentarz