• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Teatr wychodzi na ulice. „Sceny miłosne” na fontannach

16 lipca 2020

W drugiej odsłonie przeglądu teatrów ulicznych w piątek, 17 lipca, o godz. 20 (widzowie będą wpuszczani na godzinę przed przedstawieniem) zobaczymy spektakl „Sceny miłosne”. Aktorzy „Powszechnego” zapraszają tym razem na fontanny przy Żeromskiego.

 

sceny miłosne

 

– Przygotowali  niespodziankę na miarę waszych oczekiwań. Bo co tak naprawdę najbardziej lubimy oglądać? Co od wieków sprawia, że serca zaczynają mocniej bić a oddech przyspiesza? Historie miłosne! To właśnie miłość jest odwiecznym uczuciem, które sprawia, że człowiek zdolny jest do absolutnie wszystkiego. Tak naprawdę na scenie od wieków opowiada się o tych samych wielkich namiętnościach, zmieniając jedynie kostiumy – podkreśla Sebasian Klochowicz z Teatru Powszechnego.

Widzowie obejrzą zatem starannie wyselekcjonowane, najpiękniejsze sceny miłosne, jakie kiedykolwiek zostały napisane przez dramaturgów i pisarzy. W piątek zobaczymy w pierwszej scenie fragment „Don Juan” Moliera –  akt II dramatu zagrają Natalia Samojlik i Piotr Konrad; oraz „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry – akt II, scena 1, w wykonaniu Iwony Pieniążek i Wojciecha Ługowskiego.

Wyboru scen dokonała Natalia Samojlik, spektakle wyreżyserowała Małgorzata Potocka.

Widzowie będą wpuszczani na godzinę przed spektaklem. Liczba miejsc w strefie widzów ograniczona do 150 osób. Pozostałe osoby będą mogły oglądać spektakl, spacerując wokół placu.

Fot. Materiały prasowe/Teatr Powszechny w Radomiu

Tags

Dodaj komentarz