• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Teatralna podróż młodych

10 maja 2007
Laureaci  pięciu najlepszych prac odebrali dziś wyróżnienia w  konkursie na monolog pt. „Moja podróż, moja cywilizacja” organizowanym przez radomski Teatr Powszechny. Magda, Karolina, Bartek i Rafał


W konkursie uczestniczyli licealiści i studenci. - Zależało nam, by wyłonić oryginalne formy literackie, zawierających przemyślenia o sobie i współczesności – wyjaśnia dyrektor sceny Adam Sroka. Wręczenie dyplomów poprzedziło przedstawienie „Cywilizacji” Cypriana Kamila Norwida, którego reżyserem jest Adam Sroka. To właśnie ten spektakl(premiera odbyła się w lutym), miał zainspirować młodych ludzi do napisania własnych refleksji.

- To był bardzo trudny konkurs. Napisanie monologu o współczesności jest trudną sztuką. Mimo to, dostaliśmy doskonałe prace i pięć najlepszych wyróżniliśmy – komentował Sroka. Wyróżnienia przyznano: Magdalenie Dudzie z Katolickiego L.O, studentce Karolinie Pajestce, Rafałowi Kołsutowi z III LO im. D. Czachowskiego, Bartłomiejowi Sokołowskiemu również z III LO oraz Kacprowi Zyzykowi z "katolika".

- Dla mnie pisanie jest swoistym sposobem na wyrażenie uczuć, przelania tego co myślę na paier – mówi Bartłomiej Sokołowski, którego monolog przeczytano przed publicznością. - Pisanie jest moją pasją, ale nie wiążę z tym przyszłości, po szkole wybieram się na studia archeologiczne – dodaje.

Magdalena Duda, tegoroczna maturzystka chce studiować teatrologię. - Interesuję się teatrem, od dawna piszę powieści fabularne na razie do szuflady, chciałabym jednak je komuś pokazać. Marzę też o pracy krytyka teatralnego.

Dwie z nagrodzonych prac zostały odczytane przez aktorów: Martę Szmigielską i Tomasza Stochniała, odtwórców norwidowskiej „Cywilizacji”. Pozostałe trzy prace będą odczytane 23 maja podczas kolejnego spektaklu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *