• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Testy będą wykonywane już w karetkach. Ma to przyspieszyć przyjęcia pacjentów na SOR

12 grudnia 2020

Testy antygenowe na obecność koronawirusa będą wykonywać w karetkach pogotowia ratownicy medyczni. Ma to przyspieszyć przyjmowanie pacjentów i zmniejszenie kolejek ambulansów pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym na Józefowie – ustalono na wczorajszym, popołudniowym spotkaniu w radomskim magistracie.

 

 

Przypomnijmy: w ostatnich dniach zespoły ratownictwa medycznego, które przywoziły na SOR chorych, musiały wraz z nimi czekać nawet kilka godzin na przyjęcie. Długa kolejka tworzyła się, ponieważ przed przyjęciem do szpitala, ze względu na bezpieczeństwo, wykonywał on u pacjentów testy. Ponadto - jak potem wyjaśniało kierownictwo szpitala - SOR jest nadmiernie obciążony, ponieważ jest jedynym w Radomiu i regionie.

W spotkaniu w urzędzie miejskim uczestniczyli: prezydent Radomia Radosław Witkowski, jego zastępca odpowiedzialny za służbę zdrowia Jerzy Zawodnik, szefowie obu radomskich szpitali, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

-  Cieszę się, że udało się wypracować rozwiązanie. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego wykonywać będzie pacjentom testy antygenowe już w karetce. To znacznie skróci czas przyjęcia na odpowiedni oddział szpitalny. Dzięki temu rozwiązaniu karetki nie będą już musiały czekać na wyniki testów przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym na Józefowie. Pacjenci z wynikiem testu wykonanego przez ratowników medycznych w karetce pogotowia trafią do właściwego szpitala. Mam nadzieję, że to rozwiązanie rozładuje kolejki i takie sytuacje, jakie miały miejsce przed szpitalem na Józefowie już się nie powtórzą - poinformował wiceprezydent Zawodnik.

Na sytuację pod SOR-em zareagował również wojewoda mazowiecki. Konstanty Radziwiłł poprosił kierownictwo MSS o pilne wyjaśnienie sprawy, a także zapowiedział, ze przyśle do radomskiego szpitala kontrolę.

bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *