Tochowicz pełni obowiązki

4 września 2007
Jarosław Tochowicz jest już formalnie osobą pełniącą obowiązki dyrektora Teatru Powszechnego. - Stało się tak, jak zapowiadałem - mówi wiceprezydent Ryszard Fałek. Jarosław Tochowicz

- Wypowiedzenie pana Adama Sroki skończyło się 31 sierpnia i dopiero od tego momentu mogłem powierzyć obowiązki szefa teatru panu Tochowiczowi - dodaje Fałek. -  Tak, jak rozmawialiśmy wcześniej, jego zastepcą, czy też doradcą do spraw artystycznych będzie aktor Andrzej Bieniasz.

Na razie miasto nie zamierza ogłaszać konkursu na nowego dyrektora sceny. - Chcemy dać szansę tym ludziom, zobaczyć, czy potrafią zapełnić widownię. Jeśli nie, konkurs ogłosimy przed upływem pół roku, bo tylko na taki okres można powierzyć komuś pełnienie obowiązków - tłumaczy prezydent.

Przypomnijmy: w maju po konflikcie z Ryszardem Fałkiem z kierowania radomskim teatrem zreygnował Adam Sroka. Jednak formalnie odszedł ze stanowiska dopiero teraz. Dyrektor i wiceprezydent pokłócili się o spis lektur szkolnych, które Fałek miał narzucić Sroce do realizacji. Czy Tochowicz dostał to samo zadanie? - Owszem rozmawialiśmy na ten temat, ale pieniądze na inscenizacje będzie można przeznaczyć z budżetu teatru dopiero od stycznia 2008 r. - podkreśla Ryszard Fałek.