• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Tragedia w Lisowie. Żołnierz zaatakował ciężarną żonę siekierą. Dziecko nie żyje

19 września 2019

34-letni żołnierz zawodowy zaatakował siekierą żonę będącą w ósmym miesiącu ciąży. Kobieta jest ciężko ranna, dziecka nie udało się lekarzom uratować. Sprawę bada prokuratura Okręgowa w Warszawie.

 

SAM_2967

 

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym z domów w Lisowie pod Radomiem. – Po ataku na żonę mężczyzna udał się do sąsiadki informując o zdarzeniu. Kobieta powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Od żołnierza pobrano krew do dalszych badań, m.in. w kierunku obecności w organizmie środków odurzających. Na miejscu wykonano czynności z udziałem prokuratora z wydziału ds. wojskowych. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego. Kobieta została przewieziona do jednego z radomskich szpitali. Jest w stanie ciężkim, realnie zagrażającym życiu. Pomimo podjętych przez lekarzy czynności nie udało się uratować dziecka – informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Mężczyzna został przewieziony do Warszawy, gdzie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. – Po zgromadzeniu niezbędnego materiału dowodowego zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie,  Wydziału ds. Wojskowych, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty – dodaje rzecznik.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz