Tragiczne święta na drogach. Zginęły dwie osoby: 39- i 68-latek

28 grudnia 2020

Dwie ofiary śmiertelne, cztery wypadki, 25 kolizji i trzech nietrzeźwych kierowców to bilans świątecznych dni na drogach Radomia i powiatu radomskiego. Do najbardziej tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w wigilię w Grzmucinie i w niedzielę w Wolanowie.

 

 

-  Około godz. 18.30 w miejscowości Grzmucin na drodze poza obszarem zabudowanym w miejscu nieoświetlonym 51-latek kierujący audi śmiertelnie potrącił 39-latka. Pieszy zginął na miejscu zdarzenia. Natomiast przed godz. 19 w Wolanowie na ulicy Polnej na drodze w terenie zabudowanym w miejscu oświetlonym 33-latek kierujący mitsubishi najechał na leżącego na jezdni 68-latka. Mężczyzna zginął na miejscu - relacjonuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Z kolei wczoraj około godz. 10 przy ul. Zwycięstwa w Pionkach pracownicy kolei podczas przeglądu torów znaleźli leżącego na nasypie pomiędzy torami mężczyznę, który najprawdopodobniej został potrącony przez pociąg. 28-latek trafił do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

- Funkcjonariusze udaremnili także dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierowcom, którzy postanowili prowadzić pojazd nie zważając na to, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koordynacje, spostrzegawczość i wydłuża czas reakcji - zaznacza Leszczyńska.

kat

Tags