• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Trzepot czasów” w Resursie, czyli pasja tworzenia aniołów

23 stycznia 2020

Resursa zaprasza dzisiaj, 23 stycznia, o godz. 18 na otwarcie wystawy asamblaży Marty Sokół pt. „Trzepot czasu”. Autorka od lat fascynuje się kultura wsi, ze swoją tradycją, obyczajami i architekturą. Z tych zainteresowań zrodziła się m.in. pasja robienia aniołów.

 

ikona

 

Marta Sokół urodziła się w Iłży. Z wykształcenia jest magistrem geografii. Jej prace powstają ze starego drewna, którego nierówności, wklęśnięcia i ubytki opowiadają historie z przeszłości. Drewniane elementy znalezione na wsi artystka łączy z elementami złomowanego metalu, nadając swoim pracom wyjątkowy, rustykalny charakter.

Twórczyni mieszka w domu znajdującym się w otulinie Puszczy Kozienickiej, gdzie w 2013 roku otworzyła swoją autorską Galerię „Pod Aniołem”. Prace artystki gościły na kilkunastu wystawach, min. na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Mięćmierzu, w Teatrze Kamienica w Warszawie czy w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie. Podczas radomskiego festiwalu Kameralne Lato anioł jej autorstwa zdobył tytuł nagrody publiczności. Od kilku lat współpracuje z fundacją Ronalda McDonalda z siedzibą w Krakowie, swoje prace oddaje na różne aukcje charytatywne, pomagając w ten sposób chorym dzieciom.

Wystawę można oglądać do 23 lutego br. Wstęp wolny.

Fot. Materiały prasowe/Resursa

Tags

Dodaj komentarz