• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Trzyletnia dziewczynka zmarła w szpitalu na Tochtermana. „Lekarze uspakajali rodziców”

15 marca 2019

Trzyletnia dziewczynka zmarła w szpitalu przy ul. Tochtermana. O niespodziewanej śmierci dziecka ojciec powiadomił prokuraturę. Dzisiaj ma ona podjąć decyzję o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

 

Do zgonu doszło w szpitalu przy Tochtermana

Do zgonu doszło w szpitalu przy Tochtermana

 

Zawiadomienie wpłynęło do prokuratury rejonowej Radom_wschód w Radomiu. – Dotyczy błędu w sztuce lekarskiej, którego skutkiem była śmierć dziecka stwierdzona 13 marca tego roku na oddziale dziecięcym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Jak dodaje, trudno powiedzieć, co się z dzieckiem działo. – Gorączkowało od 8 marca, gorączka była raz wysoka, raz niska. Rodzice robili, co mogli – najpierw byli u jednego lekarza, potem była wizyta domowa z przychodni, później dziewczynka trafiła do szpitala i tam pojawiła się jakaś infekcja wirusowa, która też była raz z wysoką gorączka, raz z niską. Lekarze uspakajali rodziców, że to nic złego, ale dziecko zmarło – wyjaśnia rzeczniczka.

Prokuratura zabezpieczyła dokumentacje lekarską. – Lada moment będzie wszczęte śledztwo w tej sprawie i przeprowadzona sekcja zwłok – mówi prokurator Galas.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz