• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Turniej w radomskiej szkole. Rywalizowali o miano najlepszego mechanika samochodowego

14 marca 2017

Ponad 50 uczniów wystartowało w Międzywojewódzkim Turnieju Mechaników Samochodowych, który rozegrano w ZSzS w Radomiu. Placówka gościła kandydatów do miana najlepszych mechaników samochodowych po raz czwarty.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W zmaganiach wystartowało 53 uczniów z dziewięciu szkół. Swoich przedstawicieli miały placówki z Przysuchy, Iłży, Otwocka, Miętnego, Nowego Dworu Mazowieckiego, Rybnika. Radom reprezentowali uczniowie „samochodówki” i „Hubala”.

– Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, uczniów szkół zawodowych oraz techników. Każda z grup miała do rozwiązania test teoretyczny oraz zadanie praktyczne. Do kolejnego etapu zmagań młodych mechaników awansowało po pięciu uczniów, w każdej z grup. Rywalizacja o zwycięstwo była niezwykle zacięta i wyrównana, szczególnie wśród uczniów szkół zawodowych. O pierwszym miejscu zadecydował czas rozwiązania testu, bowiem dwóch uczniów uzyskało identyczną liczbę punktów. Najlepsi oprócz awansu do kolejnego etapu turnieju, nagrodzeni zostali upominkami – informuje jerzy Stobiecki z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Klasyfikacja końcowa uczniów techników: 1. Radosław Burek (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu), 2. Bartłomiej Niziołek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży), 3. Paweł Smolaga (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu), 4. Jacek Michelis (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim), 5. Jacek Dybcio (Zespół Szkół CKP i CKU w Miętnem).

Kl asyfikacja końcowa uczniów szkół zawodowych: 1. Jarosław Kawiński (Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu), 2. Radosław Figura (Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu), 3. Piotr Więckowski (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim), 4. Tomasz Ziomek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży), 5. Grzegorz Szpondowski (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim).

kat

Fot. ZSS Radom

Tags

Dodaj komentarz