Tylu wspaniałych

12 czerwca 2007
Na co dzień skromni, uśmiechnięci, aktywnie uczestniczący w życiu społecznym. równie skromnie odbierali nagrody w VIII edycji konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Mimo, że wyróżniono tylko szesnaście osób w dwóch kategoriach wiekowych, nominowanych było znacznie więcZasłużyli na wyróżnienieej.Dyplomy i wyróżnienia w ramach Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” oraz wydział edukacji  UM, a pomysłodawcą organizacja "Świat na tak" wręczono już po raz ósmy. - Idea konkursu sprowadza się do uhoronowania młodzieży zaangażowanej w pracę wolontarystyczną oraz aktywnie działającą na rzecz społeczności lokalnych - wyjaśnia ks. Andrzej Tuszyński z „Arki”.

Wyróżniono szesnaścioro uczniów ze szkół regionu radomskiego. Nagrody przyznano w dwóchkategoriach: szkół podstawowych tzw :"Małej Ósemeczki" i ponadpodstawowych "Ośmiu Wspaniałych". W pierwszej kategorii nominowano 31 uczniów, a w drugiej 44.Laureaci konkursu to młodzi ludzi, wyróżniający się szczególną działalnością społeczną. Na co dzień poza nauką, udzielaja się charytatywnie, pracują jako wolontariusze, pomagają osobom starszych. Aktywnie uczestniczą w życiu szkolnym, działają w samorządach. Są życzliwi, uśmiechnięci i skromni. - Jesteście wspaniali i tacy pozostańcie, bądźcie wzorem donaśladowania - powiedział do nagrodzonych ks. Tuszyński.

Wśród laureatów "Małej Ósemeczki" znaleźli się Ania Szymańska z PSP nr 1, Mikołaj Popczyński z PSP nr 1, Dominika Prasek z PSP nr 4, Ania Laskowska z PSP nr 4, Ola Błach z PSP nr 4, Karolina Banycka z PSP nr 4, Maciek Świerczyński z PSP nr 34 i Asia Majsak z SP nr 34. W drugiej grupie wiekowej nagrodzono: Kasię Chrząstowską z PG nr 13, Monikę Błochowicz z PG nr 5, Damiana Maciąga z PG nr 5, Izę Malinowską z gimnazjum w Jedlińsku, Sylwestra Podgórskiego z VII LO, Michała Dróżdża z ZSSiH, Paulinę Kowalczyk z gimnazjum im. J. Kochanowskiego i Nikolę Przepiórkę z PG nr 6.Kasia Chrząstowska

Podczas finału konkursu w Białogardzie Radom będzie rezprezentować Kasia Chrzanowska. - Jesetm bardzo dumna z tego wyróżnienia – zapewnia uczennica III klasy gimnazjum nr 13. - Od trzech lat jestem wolontariuszką, od pół roku wsółpracuję z hospicjum im. o. Pio. Napisałam też projekt „Młodzież”, na którego realizację dostaliśmy 16 tys. zł; zakłada on integrację dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Punktem kulminacyjnym programu bylo przygotowanie przedstawienia kukiełkowego, do którego nasi podopieczni przygotowywali sami lalki. Teraz przygotowuję się do zorganizowania kursu pierwszej pomocy.

Wszyscy wyróżnieni w nagrodę pojadą we wrześniu na wycieczkę. Gdzie? -To na razie niespodzianka – mówi ks.Tuszyński.