• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Uczniowie wrócili do szkoły.Tradycyjnej, ale już nie takiej samej

1 września 2020

We wszystkich radomskich szkołach nauka będzie prowadzona w sposób tradycyjny. Na zajęcia organizowane metodą hybrydową nie zgodził się sanepid, choć kilka placówek o to wnioskowało. Inauguracji nowego roku szkolnego w PSP nr 17 towarzyszyło otwarcie wielofunkcyjnego boiska.

 

Inauguracja roku w PSP nr 17

   

Jednak nie wszyscy uczniowie poszli dzisiaj do szkół. Fizycznie pierwszego dnia w uroczystościach inauguracyjnych mogli uczestniczyć tylko ci, którzy rozpoczynają naukę (pierwszoklasiści we wszystkich rodzajach szkół) oraz ci, którym zmienia się wychowawca.

– W tym szczególnym czasie, w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, wszystkim szkolnym społecznościom chciałbym przede wszystkim życzyć, abyśmy jak najdłużej wytrwali w warunkach konwencjonalnego kształcenia. Szkoła ma bowiem nie tylko uczyć, ale też wychowywać, a tego zadania nie da się zrealizować jeśli dzieci nie będą miały bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami. Jestem przekonany, że nasze placówki są dobrze przygotowane do pracy w reżimie sanitarnym - mówił podczas uroczystości w "siedemnastce" prezydent Radosław Witkowski.

Szkoła to mury i... boisko

Przed rozpoczęciem roku szkolnego dyrektorzy wszystkich radomskich placówek oświatowych zostali zapoznani z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego, na podstawie których opracowali wewnętrzne regulaminy dotyczące pracy w warunkach pandemii. Placówki zostały wyposażone w płyny do dezynfekcji i środki ochrony osobistej. Miasto powołało też zespół monitorujący sytuację w placówkach oświatowych

- Sytuacja epidemiologiczna jest niestabilna. Wszyscy w szkole bazujemy teraz na szczególnym zaufaniu. Mam na myśli wymogi sanitarne. Wdrożone są procedury, staramy się maksymalizować poziom bezpieczeństwa. Ale wszystko zależy od nas - podkreśla dyrektor PSP nr 17 Marek Lipiec. Dodaje, że jego szkoła chce pracować stacjonarnie. - Bo szkoła to są mury, to są lekcje prowadzone w salach, a nie zdalnie. Liczymy na to, że uda nam się ten rok spędzić w szkole w pełni z dziećmi - mówi.

Inauguracji nowego roku szkolnego w PSP przy ul. Czarnoleskiej towarzyszyło otwarcie wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej. Powstało ono w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Był to jeden ze zwycięskich projektów w obszarze instytucjonalnym.

kat, bdb

Fot. Anna Wróblewska/UM Radom

Tags