• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ukradli 150 m przewodów telekomunikacyjnych. Grozi im pięć lat więzienia

16 września 2020

Grójeccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli blisko 150 m przewodów linii telekomunikacyjnej. Każdemu z nich grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

   

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z grójeckiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę. - Ponieważ zarówno kierowca, jak i pasażer auta zachowywali się niespokojnie, mundurowi sprawdzili wnętrze pojazdu ujawniając przewody telekomunikacyjne oraz narzędzia służące do ich kradzieży. Mężczyźni nie byli w stanie racjonalnie określić w jaki sposób nabyli wskazane mienie. F funkcjonariusze ustalili, że przewody zostały skradzione w Sułkowicach tej samej nocy niedługo przed zatrzymaniem. Zabezpieczono blisko 150 m przewodów, które zostaną przekazane właścicielowi - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w wieku 46 i 37 lat zatrzymano w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Każdemu z nich grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

kat

Fot. KPP Grójec

Tags