• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ulica Sapowa jest w XXI wieku. Mieszkańcy doczekali się asfaltu po 30 latach

15 września 2017

Sapowa – mała uliczka na Zamłyniu, boczna Zielonej i Polnej – to setna inwestycja w ramach Radomskiego Programu Drogowego. – Zrealizowaliśmy trzy czwarte projektu – podkreśla prezydent Radosław Witkowski. Mieszkańcy bardzo zadowoleni: czekaliśmy na to ponad 30 lat – mówią.

 
Radomianin dziękuje prezydentowi Witkowskiemu

Radomianin dziękuje prezydentowi Witkowskiemu

  - Ten program wpływa na jakość życia radomian - powtarza prezydent Witkowski. Przypomina, że plan jest ambitny: 150 ulic do utwardzenia w ciągu trzech lat. - Jesteśmy na setnej ulicy, co łatwo obliczyć, że jesteśmy w dwóch trzecich programu. W latach 2016-17 przekazaliśmy na jego wykonanie 18 mln zł. To są potężne pieniądze, olbrzymi wzrost i dynamika realizacji tych zadań - mówi Witkowski. Podkreśla, że Radomski Program Drogowy oddaje filozofię działania prezydenta. - Koncentrujemy się na inwestycjach, które wprost poprawiają życie mieszkańców i mam nadzieję, że ten program będzie kontynuowany w kolejnych latach i wyeliminujemy taki wstydliwy problem, czyli jakość ulic gruntowych - dodaje Radosław Witkowski. Mieszkańcy nie kryją zadowoleni i dziękują władzom miasta. - Ja tutaj mieszkam niecałe 20 lat. W 2006 roku zacząłem alarmować prezydenta Kosztowniaka, pisaliśmy pisma i dopiero udało się to  teraz pow wielkich kłopotach i perturbacjach - opowiada Mieczysław Stankiewicz. Jego zdaniem ulica zmieniła się nie o 100, ale o 200 procent. - Mamy luksus. Jesteśmy w XXI wieku, chociaż wcześniej powinniśmy być też w XX - uważa radomianin. - Wcześniej tu było okropnie. W ogóle nie dało się przejść, a po deszczu było jeszcze gorzej - zapewnia pani Maria. Na początku 2016 roku w RPG znajdowało się około 240 ulic, w tej chwili "zdiagnozowanych" jest 307 ulic. - To jasno pokazuje, że do wykonania mamy jeszcze ponad dwie setki - wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak. Podkreśla jednocześnie, że większość z tych ulic nie spełnia jeszcze kryteriów programu. - Nie mają wymaganej szerokości, wykonanych prac wodociągowych. Dlatego wszystkich zainteresowanych, właścicieli tych ulic gruntowych, aby po zgłoszeniu przekazywali nam części swoich nieruchomości tak, abyśmy mogli - tak jak na ulicy Sapowej, wykonać asfalt i aby mieszkańcy mieli poprawiony komfort życia - mówi wiceprezydent. W najbliższym czasie asfalt otrzymają ulice: Gołębiowska, Drewniana rozstrzygnięto już przetargi) i ks. Ziei (wkrótce przetarg będzie ogłoszony. W przyszłym roku miasto planuje utwardzić ponad 50 ulic. Bożena Dobrzyńska
Tags

Jedna odpowiedź do “Ulica Sapowa jest w XXI wieku. Mieszkańcy doczekali się asfaltu po 30 latach”

  1. Tomek pisze:

    Sukces. A kiedy doczekają się porządnej nawierzchni inne uliczki przy Polnej? Jest i śmieszno i straszno. Straszno, bo w 2016 roku uliczki blisko centrum miasta wyglądają gorzej, niż drogi polne i leśnie. I śmieszno – od Polnej odchodzi ulica Równa – dół za dołem. Może tam Panie Prezydencie wejdzie progam drogowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *