Ulica Teatralna. Na placu Jagiellońskim zobaczymy „Awanturki osobiste”

20 sierpnia 2021

To już koniec letniego cyklu „Ulica Teatralna”. Na finał, dzisiaj 20 sierpnia o godz.20 na placu Jagiellońskim obejrzymy spektakl „Awanturki osobiste” złożony ze scen miłosnych kilku sztuk w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego w Radomiu.

 

Zobaczymy m.in. Natalię Samojlik i Mateusza Michnikowskiego (fot. Teatr Powszechny Radom)

 

Na ulicznej scenie: Piotr Kondrat i Natalia Samojlik w "Don Juanie" Moliera, Joanna Zagórska i Jarosław Rabenda w „Poskromieniu złośnicy” Williama Shakespeara, Natalia Samojlik i Mateusz Michnikowski w „Balladynie” Juliusza Słowackiego. Reżyseria Małgorzaty Potockiej.

Co od wieków ciekawi wszystkich ludzi niezależnie od płci, przekonań, czasów w którym żyją? Oczywiście awanturki osobiste! Któż nie zna „Don Juana” Moliera, „Poskromienia złośnicy” Shakespeara, czy „Balladyny” J. Słowackiego? To właśnie najpiękniejsze sceny miłosne z tych dobrze znanych tekstów zaprezentują aktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu w ramach „Awanturek osobistych”.

Miłość bywa słodka, romantyczna i delikatna jak powiew wiosennego wiatru, a innym razem… okrutna, wzburzona, niczym morskie fale podczas sztormu! Nieraz kochankowie, trafieni strzałą Amora, zadurzają się w sobie bez pamięci, już od pierwszego wejrzenia, niektórzy uciekają się do podstępów i kłamstw, aby zdobyć względy ukochanej osoby… i już gotowa „awanturka”.

 

 

 

Tags