• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ulice dla ludzi!

16 września 2007
"Ulice dla ludzi” – to tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji, jak również zbliżajacego się Dnia bez Samochodu również w Radomiu zaplanowano wiele interesujących imprez. Przyjadą zabawobusy

Już dziś na Placu Jagiellońskim przed budynkiem teatru zaparkują najnowsze autobusy napędzane gazem ziemnym. Będzie je można oglądać w godz. od 13 do 17. Wszystkie dzieci, które tego dnia przyjdą na plac będą mogły pobawić się w tzw: autobusach zabawy. - W środę z kolei przy fontannach na ul. Żeromskiego od godz. 13 do 17 prezentować się będzie Komenda Miejska Policji oraz stowarzyszenie „Bezpieczne Miasto”. Będzie można oznakować rower, poradzić się eksperta z zakresu ruchu drogowego. Policjanci zaprezentują także tzw: „alkogogle” - wyjaśnia rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota.

Najbliższy piątek 21 września to światowy "Dzień bez samochodu". W związku z tym w godz. 11- 20 z ruchu wyłącząny zostanie Rynek (ulice - Rwańska, Szewska, Mała, Grodzka, Wolność, Żytnia i Szpitalna). Na ul.
Rwańskiej odbędą się występy cyrkowców, pokazy żonglowania, parada bicykli, teatr ognia, parada pod hasłem „Mamy swoje cztery kółka”, a o godz. 18 ulicami miasta przejedzie ok. 200 rowerzystów. - Start z Rynku, następnie rowerzyści przejadą ulicami: Wolność, Reja, Malczewskiego, Struga, Kelles–Krauza, Niedziałkowskiego, Struga, Grzybowiska, Olsztyńską, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Paderewskiego, Sempołowskiej, Rapackiego, Chrobrego, Struga, Kelles – Krauza, Wernera i Wolność. - Należy zabrać ze sobą dobry humor, gwizdki, trąbki, dzwonki i inne brzęczydła - apeluje K. Piechota.

Więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na stornie internetowej Ministerstwa Środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *