Uratowali życie nastolatce?

8 grudnia 2006
Prawdopodobnie uratowali życie dziewczyny; wszystko dzięki szybkiej akcji i wymianie informacji pomiędzy policjantami z Radomia i Włodawy. Funkcjonariusze znali tylko imię nastolatki.
- W czwartek policjanci z KPP we Włodawie (woj. lubelskie) zostali powiadomieni przez dyrektora jednej ze szkół, że uczeń otrzymał dzień wcześniej sms od koleżanki z Radomia, z treści którego wynikało, że zamierza ona popełnić samobójstwo - relacjonuje rzecznik KMP w Radomiu Rafał Jeżak. - Policjanci z Włodawy dotarli do chłopca, który powiedział im, że poznali się przez internet: wie tylko jak dziewczyna ma na imię oraz ma numer telefonu do jej koleżanki. Ustalono również, że podobne wiadomości dziewczyna przesyłała mu już wcześniej. Informacja ta został przekazana do Radomia.

Radomscy "kryminalni" ustalili do kogo należy telefon komórkowy, z którego został wysłany sms. Dotarli do właścicielki telefonu. Jak się okazało wiadomość została wysłana przez jej córkę.  - Czternastolatka chciał targnąć się na życie, ponieważ miała kłopoty zdrowotne - dodaje Jeżak.

Dziewczynką zajęła się rodzina, która ma skontaktować się z psychologiem.