• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Urząd miejski powoli wraca do bezpośredniej obsługi interesantów

22 września 2020

Urząd Miejski w Radomiu częściowo przywraca bezpośrednią obsługę interesantów. Nie ma już konieczności umawiania terminu wizyty w wydziale spraw obywatelskich przy ul. Moniuszki 9 w kwestiach dotyczących złożenia wniosku lub odbioru dowodu osobistego i ewidencji ludności.

   

Jak informuje urząd, w wydziale podatków, w budynku przy ul. Kilińskiego nie trzeba już umawiać się na wizytę w sprawach dotyczących złożenia lub korekty informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, a także złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia w sprawach podatków lokalnych.

Bezpośrednią obsługę mieszkańców wznowił także BOM (Biuro Obsługi Mieszkańca), gdzie ponownie został uruchomiony biletomat.

Magistrat przypomina, że konieczności umówienia terminu spotkania nie ma przy rejestracji zgonów i sporządzania aktów zgonów. Podobnie jest w sprawach związanych z wydawaniem praw jazdy, odbiorem dowodów rejestracyjnych, a także dokonywaniem adnotacji w dowodach rejestracyjnych, ich wymian, zgłoszeń zbycia i nabycia, wydawania wtórników oznaczeń i dodatkowej tablicy rejestracyjnej oraz kasacji pojazdów. W pozostałych sprawach wydział komunikacji wznowi bezpośrednią obsługę interesantów 28 września.

Bez konieczności wcześniejszego umówienia terminu wizyty, codziennie od godz. 11 do 12 są również wydawane przez pracowników wydziału geodezji wypisy, wyrysy i mapy oraz są przyjmowane wnioski.

Wciąż działa infolinia uruchomiona w związku z pandemią. Dzwoniąc pod numer 48 36 20860 można uzyskać informacje na temat pracy urzędu, a także bezpośrednie numery telefonów do wydziałów.

Interesanci urzędu miejskiego nadal będą zobowiązani do zachowywania rygorów sanitarnych oraz stosowania indywidualnych środków ochrony. Dopuszczalna liczba osób przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna  na jedno stanowisko obsługi.

Przy wejściu do budynku urzędu od ul. Kilińskiego 30 cały czas jest ustawiona urna, w której można zostawiać dokumenty dotyczące bieżących spraw prowadzonych przez urząd. Działa też platforma IBOM, za pośrednictwem której można składać wnioski.

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *