Uwaga, burze!

18 września 2007
Będzie wiało, grzmiało i padało. I to bardzo mocno; od dzisiejszego popołudnia aż do szóstej rano - ostrzegająa meteorolodzy i służby wojewody. Radzą zachować ostrożność i wszelkie zasady bezpieczeństwa. Burza może narobić wiele szkód

Jak informuje rzecznik wojewody mazowieckiego Maksym Gołoś, grożne zjawiska atmosferyczne będą miały miejsce w trzech województwach, w tym na Mazowszu. - Spodziewane są silne burze i intensywne opady. Stopień zagrożenia został określony jako pierwszy w dwustopniowej skali - informuje Gołoś. - Przewiduje się, że może spaść do 15-20 mm deszczu, lokalnie 30-40 mm. Burzom towarzyszyć może silny i porywisty wiatr osiągający w porywach do 70-90 km na godz.

Służby wojewody radzą, by nie parkować samochodów pod drzewami, zamknąć drzwi i okna w mieszkaniach, nie zbliżać się do metalowych urządzeń i przedmiotów, nie korzystać z telefonów komórkowych, zabezpieczyć lekkie przedmioty na parapetach i balkonach (doniczki, stoliki, krzesełka itp.), wyłączyć urządzenia TV, odłączyć urządzenia elektryczne.